четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 77
home Фудбал

Шок за Италијанците – уште во првите две минути од финалето Англија е во водство (ВИДЕО)

Шок за Италијанците – уште во првите две минути од финалето Англија е во водство (ВИДЕО)

Уште во 2. минута од финалето на ЕП 2020 меѓу Англија и Италија, Лук Шо одлично ја зафати топката и погоди за водство на Англија од 1:0. Натпреварот на Вембли започна онака како што само можеа да посакаат сита љубители на фудбалот.

Гордиот Албион дојде до предност благодарение на бековите откако Трипиер асистираше од десно, а Шо маестрално погоди.

Локални избори 2021