четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 114
home Фудбал

ШОК ВО ТОРИНО: Ајакс е во полуфиналето на ЛШ

ШОК ВО ТОРИНО: Ајакс е во полуфиналето на ЛШ

Неверојатната генерација фудбалери на Ајакс откако си поиграа со Реал Мадрид во 1/8 финале, вечерва во Торино нокаутираа уште еден голем фаворит за титулата во ЛШ. Барселона тренираше со Манчестер Јунајтед.

Лига на шампиони, четвртфинале, резулати:

ЈУВЕНТУС – АЈАКС 1:2 (1:1) вкупен резултат 2:3
-Роналдо 28′ – Ван де Бек 34′, Де Лихт 67′

БАРСЕЛОНА – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД 3:0 (2:0) вкупен резултат 4:0
-Меси 16′, 20′, Кутињо 61′

Коронавирус