четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Шок во Порто! Касиљас добил срцев удар на терен

Шок во Порто! Касиљас добил срцев удар на терен

Легендарниот голман Касиљас (37) утрово добил срцев удар на тренинг, по што исто бил пренесен во болница каде му била извршена итна операција.

Во моментов не е во животно загрозувачка состојба, според последните информации кој се чувствува добро.

Утрово кога пристигнал на тренинг, на останатите им се пожалил дека не се чувствува баш најдобро.

Коронавирус