сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 100
home Фудбал

ШОК ВО ЕГИПЕТ: Бесните навивачи го опколија домот на Салах, ѕвездата на Ливерпул изненадувачки излезе, а потоа… (ФОТО)

ШОК ВО ЕГИПЕТ: Бесните навивачи го опколија домот на Салах, ѕвездата на Ливерпул изненадувачки излезе, а потоа… (ФОТО)

Ѕвездата на Египет и Ливерпул, Мохамед Салах доживеа непријатност по враќањето од Мундијалот во Русија.

Имено, бесни навивачи Египет дознаа каде живее „фараонот“ и му ја опколија куќата.

Она што многумина ги изненади е реакцијата на Салах, кој за разлика од останатите големи ѕвезди одлучи да излезе и поразговара со луѓето.

На прв поглед бесните навивачи прилично бесните навивачи одлучија да го променат мислењето и расположението и срдечно да го поздрават фудбалерот.

Салах покажа како треба да се однесува права голема ѕвезда.

Коронавирус