понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ШОК ОД ИТАЛИЈА: Силвио Берлускони ќе го убедува Пандев да не оди во пензија

ШОК ОД ИТАЛИЈА: Силвио Берлускони ќе го убедува Пандев да не оди во пензија

Италијанските медиуми пишуваат дека Адријано Галијани и Силвио Берлускони кои се дел од раководството на Монца, ќе го убедуваат Горан Пандев да не се пензионира и да ја продолжи кариерата во Италија.

Адријано Галијани и Силвио Берлускони го сакаат Пандев во Монца, потребен им е искусен играч со кој сакаат да обезбедат пласман во Серија А.

Пандев најави во неколку наврати дека најверојатно по ЕУРО нема да ја продолжи професионалната кариера.

 

Коронавирус