четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 7
home Фудбал

ШОК: Фудбалерот на Реал доживеа мозочен удар, клубот се огласи на Твитер (ФОТО)

ШОК: Фудбалерот на Реал доживеа мозочен удар, клубот се огласи на Твитер (ФОТО)

Играчот за врска на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, Лука Сангали имал благ мозочен удар, објавија од баскискиот клуб.

Сагнали мозочниот удар го доживеал утрово додека се подготвувал да замине за Виго каде што неговата екипа утре ја очекува првиот дуел од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Селта.

„Сагнали дожива благ мозочен удар и моментално е во болницата Доностиа Универзити каде што ќе биде уште некое време“ објавија од Реал Сосиедад.

Овој млад фудбалер кој ги мина и сите младински категории на баскискиот клуб, оваа сезона игра одлично.

Коронавирус