понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 164
home Фудбал

Шкупи, Струга и Силекс ги дознаа противниците за Конференциската лига

Шкупи, Струга и Силекс ги дознаа противниците за Конференциската лига

Македонските претставнци во новата новоформрираната Конференциска лига, денеска ги добија противниците за првото коло.

Вицешампионот на Македонија екипата на Шкупи за свој противник го доби косовскиот преставник Љапи кој за прв пат ќе игра во едно квалификациско коло во Европа.

Силекс ќе игра против Петроклуб од Молдавија, а Струга Трим Љум ќе игра со Лиепаја од Летонија.

Првите натпревари се играат на 8 јули, реваншите се седум дена подоцна.

Коронавирус