петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Шкупи по победата над Ренова се заврсти на врвот

Шкупи по победата над Ренова се заврсти на врвот
Оваа беше меч на првите две екипи на табелата, лидерот Шкупи дојде до трите бода и се зацврсти на врвот на табелата.
По мирното прво полувреме, Нигериецот Адетуњи во 55. минута даде гол за водство на Шкупи од 1-0. Во 69. минута Алаварез го зголеми водството на 2-0.
На десетина минути до крајот Ренова преку Мустафов намали на 2-1 за интнересен финиш на мечот, но тоа беше и конечниот резултлат.
Утре од 14 часот се играат останатите натпревари: Борец – Академија Пандев, Скопје – Тиквеш, Македонија ЃП – Струга ТЛ, Пелистер – Брегалница и Шкендија – Работнички.

Коронавирус