петок, 29. јули 2022. Вести денес: 21
home Фудбал

Шкендија со два гола негатива на пауза: Салцбург даде гол пред крајот на полувремето

Шкендија со два гола негатива на пауза: Салцбург даде гол пред крајот на полувремето

Македонскиот шампион Шкендија во моментов го игра првиот меч од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите против Салцбург.

Шампионот на Австрија после првите 45 минути води со 2:0 против Шкендија.

Головите за Салцбург ги постигнаа Мунас Бабур од пенал во 16-та минута и Златко Јунузовиќ во 45 минута.

Коронавирус