вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 63
home Фудбал

Шкендија против Шериф Тираспол на 24 јули во Скопје

Шкендија против Шериф Тираспол на 24 јули во Скопје

Македонскиот шампион Шкендија првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Шериф Тираспол од Молдавија ќе го игра на 24. јули во Скопје со почеток од 20:15 часот.

Реваншот се игра седум дена подоцна на 31. јули од 19:00 часот во Тираспол.

Шкендија во првото коло го елиминираше велшки ТНС, а Шериф беше подобар од Торпедо Кутаиши од Грузија.

Коронавирус