недела, 26. септември 2021. Вести денес: 84
home Фудбал

Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Шкендија од Кавадарци ќе ја започне одбраната на титулата во ПМФЛ

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денес беа извлечени двојките за новата сезона во Првата лига.

Актуелниот првак Шкендија во првото коло ќе гостува во Кавадарци кај Тиквеш.

Двојки за 1. коло од ПМФЛ сезона 2021/22:

Тиквеш – Шкендија
Брегалница – Шкупи
Работнички – Борец
Македонија ЃП – Пелистер
Академија Пандев – Струга
Ренова – Скопје.

Новото издание на Првата македонска фудбалска лига ќе стартува на 7/8 август.

Коронавирус