среда, 14. септември 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

Шкендија на чекор до шампионскиот трофеј

Шкендија на чекор до шампионскиот трофеј

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 27. коло по кое Шкендија ја зголеми предноста пред конкурентите за шампионскиот трофеј.

Резултати:
Македонија ЃП – Борец 2:1
Пелистер – Силекс 3:2
Шкендија – Академија Пандев 1:0
Шкупи – Беласица 0:1
Струг Трим Лум – Работнички 1:1
Вардар – Ренова 1:1

Табела: Шкендија 62 бода, Шкупи 49, Македонија ЃП 47, Струга Трим Лум 41, Работнички 40, Пелистер 35, Борец 33, Академија Пандев 31, Силекс 29, Ренова 28, Вардар 28, Беласица 17.

Коронавирус