вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Фудбал

Шкендија ќе добие 1.7 милион евра за Муслиу!

Шкендија ќе добие 1.7 милион евра за Муслиу!

Македонскиот репрезентативец и досегашен член на Шкендија, Висар Муслиу од наредната сезона се очекува да ги брани боите на МОЛ Фехервар.

Веќе ги поминал успешно лекарските прегледи и наскоро се очекува Унгарците да го промовираат.

Нашиот одбранбен играч оди во екипата во чии редови веќе настапува македонски репрезентативец, станува збор за фудбалерот од средниот ред, Бобан Николов.

Во унгарските медиуми се вели дека овој трансфер на Муслиу во МОЛ Фехервар изнесува околу 1,7 милион евра.

Коронавирус