среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Шкендија и Шкупи без проблеми до нови бодови во ПМФЛ

Шкендија и Шкупи без проблеми до нови бодови во ПМФЛ

Двете водечки екипи во Првата македонска фудбалска лига, попладнево остварија лесни победи во натпреварите од 14. коло.

Резултати:

Академија Пандев – Ренова 0:1
Борец – Струга Трим Лум 2:1
Работнички – Пелистер 1:0
Шкендија – Македонија ЃП 5:0
Шкупи – Беласица 3:1
Силекс – Вардар 1:0.

Табела: Шкендија 30 бода, Шкупи 28, Македонија ЃП 26, Борец 22, Силекс 20, Струга Трим Лум 20, Вардар 19, Работнички 17, Ренова 14, Пелистер 12, Академија Пандев 10, Беласица 9. 

Коронавирус