сабота, 10. април 2021. Вести денес: 51
home Фудбал

Шкендија го дозна првиот противник во ЛШ

Шкендија го дозна првиот противник во ЛШ

Македонскиот првак Шкендија ќе игра против естонскиот шампион Номе Калју во 1. квалификациско коло за Лигата на шампионите.

На денешната ждрепка во Нион, тимот од Тетово доби исклучително лесен противник, па и очекувано е тетовци да поминат во наредната рунда.

Првиот меч се игра на 9. јули во Естонија, додека пак реванш-дуелот е на 16. јули во Скопје.

Коронавирус