понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 45
Во живо

Изјава на Александар Николоски

home Фудбал

Шик: Не можеше подобро од ова

Шик: Не можеше подобро од ова

Селекцијата на Чешка приреди големо изненадување со елиминацијата на фаворизираната Холандија од 2:0 во осминафиналето на Евро 2020.

Еден од двата гола ги постигна Патрик Шик кој игра одлично на ова ЕП и досега има постигнато четири гола на шампионатот.

– Не можеше подобро од ова. Чувството е фантастично, никој не очекуваше дека ние ќе стигнеме толку далеку. Да се победи Холандија е фанстастично и се надевам дека навивачите се среќни – изјави Шик.

Коронавирус