недела, 5. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Шест нови случаи на коронавирус во Фиорентина

Шест нови случаи на коронавирус во Фиорентина

Тројца играчи и тројца вработени во Фиорентина имаат коронавирусот, според официјалната веб-страница на клубот.

Нивните имиња не се соопштени. Сите тие се сместени во услови на самоизолација.

Остатокот од екипата ќе тренира утре како што е закажано, а играчите ќе поминат медицински прегледи и фитнес тестови.

Сè уште не е јасно кога и дали ќе продолжи сезоната во Серија „А“, а надежите се дека тоа ќе биде на крајот на мај или во текот на јуни, но одлуката зависи од италијанската влада.

Парламентарни избори 2020