петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Севиља заинтересирана за Геце

Севиља заинтересирана за Геце

Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља ќе го потпише играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марио Геце во најблискиот трансфер прозорец, пренесува „Скај Германија“.

Германецот доби статус на слободен агент и може бесплатно да оди во Андалузискиот клуб.

Оваа сезона 28-годишниот Геце има одиграно 21 натпревар за „милионерите“, постигнувајќи три гола и една асистенција.

Коронавирус