вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 2
home Фудбал

Севиља со петто ново засилување

Севиља со петто ново засилување

Раководството на Севиља доби петто ново засилување. Се работи за левиот бек Маркос Акуња, кој доаѓа од Спортинг (Лисабон) за 10 милиони евра и уште 2 милиони во бонуси.

Дваесет и осум-годишниот дефанзивец потпиша договор до 2024 година. Тој е аргентински репрезентативец, има 27 натпревари за „Албиселесте“, а одигра натпревари и на Светскиот куп.

Со привлекувањето на Акуња, „бело-црвените“ ја пополнуваат празнината од заминувањето на Серхио Регилон, кој се врати во Реал Мадрид.

Ова лето на „Рамон Санчез Писхуан“ пристигнаа и Иван Ракитиќ, Оскар Родригез, Јасин Буну и Сусо. (МИА)

Локални избори 2021