четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Севиља го отпушти Берицо

Севиља го отпушти Берицо

Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља му додели отказ на тренерот Едуардо Берицо поради слави резултати.

– Севиља му се заблагодарува на Берицо за професионалната работа и односот кон сите во клубот од почетокот на неговото доаѓање. Во најбрзо време ќе назначиме нов тренер, се вели во соопштението на Севиља.

Берицо покрај слабите резултати, имаше и здравствени проблеми, па андалузискиот клуб одлучи да ја прекине соработката.

Во Ла Лига Севиља се наоѓа на 5.место со 29 бодови.

Коронавирус