недела, 19. септември 2021. Вести денес: 25
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Севиља го отпушти Берицо

Севиља го отпушти Берицо

Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља му додели отказ на тренерот Едуардо Берицо поради слави резултати.

– Севиља му се заблагодарува на Берицо за професионалната работа и односот кон сите во клубот од почетокот на неговото доаѓање. Во најбрзо време ќе назначиме нов тренер, се вели во соопштението на Севиља.

Берицо покрај слабите резултати, имаше и здравствени проблеми, па андалузискиот клуб одлучи да ја прекине соработката.

Во Ла Лига Севиља се наоѓа на 5.место со 29 бодови.

Коронавирус