понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 59
home Фудбал

Сестрата на Икарди: Ако Мауро беше таму, ова немаше да се случи

Сестрата на Икарди: Ако Мауро беше таму, ова немаше да се случи

Ивана Икарди Риверо, сестрата на напаѓачот Мауро Икарди смета дека ако нејзиниот брат играл на средбата со Хрватска, резултатот би бил поинаков.

Аргентина синоќа на СП 2018 загуби од Хрватска со 0:3 и се најде во многу незавидна ситуација во групата.

-Ако Мауро беше таму, тогаш тоа немаше да се случи вакво нешто, напиша девојката на Твитер.

За потсетување, Икарди и покрај извонредната сезона во Интер, не беше вклучен во составот на Аргентина на Светското првенство.

Коронавирус