вторник, 21. март 2023. Вести денес: 30
home Фудбал

Сериозни проблеми за Ковач пред мечот со АЕК во ЛШ

Сериозни проблеми за Ковач пред мечот со АЕК во ЛШ

Баерн Минхен ќе игра без ветеранот Арјен Робен во натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против АЕК, изјави тренерот на баварците, Нико Ковач.

– Робен нема да биде на линија за утрешниот натпревар, додека Хамес Родригез има проблем со мускулот на ногата и треба да почекаме за да дознаеме дали ќе биде во составот, прокоментира Ковач пред медиумите денеска.

Робен има проблем во коленото и се приклучи на соиграчите Кингсли Коман и Корентен Толисо, кои исто така го пропуштаат дуелот на „Алијанц Арена“.

Баерн ќе се пласира во осминафиналето на турнирот, ако го победи АЕК и во другиот натпревар од истата група, Ајакс победи против Бенфика.

– Се чувствуваме уверени, атмосферата во тимот е добра, најважно е што ќе се случи на натпреварот утре, рече уште Нико Ковач.

 

loading...