вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 12
home Фудбал

Серхио Рамос прескап за клубовите

Серхио Рамос прескап за клубовите

Еден дел од италијанските медиуми ја пласираа и информацијата дека новиот тренер на калчолигашот Рома, Жозе Мурињо, побарал од клупските челници да испратат официјална понуда за легендарниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

Централниот дефанзивец од 30. јуни ќе има статус на слободен фудбалер, а истите медиуми открија дека Рамос сака да добие бонус од 20 мил. евра при потпишувањето на договорот и плата од најмалку 15 мил. евра.

Коронавирус