вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 75
home Фудбал

Серхио Рамос казнет поради затајување данок

Серхио Рамос казнет поради затајување данок

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е казнет со еден милион евра за затајување данок.

Даночната служба на Шпанија смета дека играчот го сокрил приходот добиен од продажба на права на имиџ, пренесува „Марка“.

Претходно, Рамос веќе плати 500 илјади евра.

Сега фудбалерот ја обжали одлуката без да се изјасни за виновен.

Коронавирус