среда, 28. септември 2022. Вести денес: 137
home Фудбал

СЕНЗАЦИЈА ВО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ: Освен нејзината убавина и нејзините трикови ги полудуваат сите (ВИДЕО)

Чаима Бенбуаз, на социјалните мрежи е позната под  уметничкото име Чаимадаме е вистинска ѕвезда на Инстаграм.
СЕНЗАЦИЈА ВО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ: Освен нејзината убавина и нејзините трикови ги полудуваат сите (ВИДЕО)

Фудбалските трикови се секојдневие за Чаиме Бенбуаз, холандската фристајлерка која редовно се појавува во училиштата, на плоштадите или секако на теренот, каде обично ги засрамува противниците.

Чаима Бенбуаз, на социјалните мрежи е позната под  уметничкото име Чаимадаме е вистинска ѕвезда на Инстаграм, каде има 86.000 следачи. Оваа фристајлерка од Холандија редовно објавува видеа во кои го покажува своето завидно фудбалско знаење.

Член е на Лос Барендерос(на шпански улични чистачи), тим од фристајлери под водство на Софијан Туцани и воодушевува каде и да се појави. Судејќи по видеата на нејзиниот профил, се чини дека специјалност и е буткање на топката низ нозе.

#losbarrenderos ⚽

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

Snapchat: c.benbouazza ? #losbarrenderos ⚽

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

Een beetje tijd doden

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

When men fall for me in a wrong way … ?

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

A little street football ?? ⚽ #iloveit ❤ #losbarrenderos ⚡

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

#controlla ⚽⚽⚽ #repost

A post shared by Chaima Benbouazza ???? (@chaimadame) on

Коронавирус