четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Фудбал

Семејството скршено од тага пристигна на стадионот- сопругата на Вичај од овој детаљ ќе се струполеше на земја (ФОТО)

Семејството скршено од тага пристигна на стадионот- сопругата на Вичај од овој детаљ ќе се струполеше на земја (ФОТО)

Семејството на сопственикот на Лестер, Вичај Шривадханапрахба, кој загина пред два дена по падот на хеликоптерот, пристигна пред стадионот „Кинг Пауер” да им оддаде почит на жртвите на оваа трагедија.

Хеликоптерот во кој беа пет патници, вклучувајќи ги и пилотите, во саботата се урнал на паркингот на стадионот на Лестерм а клубот официјално вчера објави дека сопственикот на клубот загинал.

Оваа трагедија се прошири со брзина на светлината, а беше потресна за играчите и навивачите на Лестер, кои вчера почнаа да носат цвеќиња и шалови пред стадионот.

Денес на ова место се појави и семејството на Вичај Шривадханапрахба, кое дојде да им оддаде почит на жртвите на оваа трагедија, а сопругата на сопственикот од насопбраните фанови и глетката според очевидците за малку ќе се онесвестела од тага.