петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Селта го сака Манџукиќ во своите редови

Селта го сака Манџукиќ во своите редови

Хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ се најде во сферата на интерес на Селта, објави „АС“.

Раководството на шпанскиот прволигаш размислува да го ангажира 34-годишниот напаѓач. Сепак, конечната одлука за играчот ќе ја донесе новиот тренер, кој ќе го замени разрешениот Оскар Гарсија.

Манџукиќ во моментов е слободен агент. Последен клуб на Хрватот беше катарскиот Ал-Духаил, кој го напушти во јули.

Оваа есен Локомотив покажа суштински интерес за Манџукиќ. Рускиот вицешампион му понудија договор на вицешампионот на светот, но до соработка не дојде.

Коронавирус