петок, 29. јули 2022. Вести денес: 146
home Фудбал

Селекторот на Холандија Франк Де Бур го објави списокот на фудбалери со кои ќе настапи на ЕП (ФОТО)

Селекторот на Холандија Франк Де Бур го објави списокот на фудбалери со кои ќе настапи на ЕП (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија Франк Де Бур го објави поширокиот список од 34 фудбалери кои ќе конкурираат за 26 места во селекцијата на Лалињата што ќе играат на Европското првенство од 11. јуни до 11. јули.

Холандија е во нашата група каде против нив Македонија ќе игра на 21. јуни во последниот меч во Ц групата.

На ЕП за Холандија нема да игра фудбалерот на Ливерпул Вирџил Ван Дајк, кој пред некој ден соопшти дека не е подготвен и ќе го пропушти континенталниот шампионат.

Коронавирус