понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 110
home Фудбал

Сеир за сите пари: Гачевски ја исмеа Шкендија (ФОТО)

Сеир за сите пари: Гачевски ја исмеа Шкендија (ФОТО)

Екипата на Шкендија претрпе две неочекувани елиминации, прво во Лигата на шампионите каде беше елиминрана од Номе Калју, а денеска и од Дуделанж во Лигата на Европа. Тоа беше причина повеќе за вардаровиот голман Филип Гачевски, да се посеири на нивна сметка.

Сите се правеа слепи пред очигледните неправди, ама Господ е голем и праведен. Ние и нашите навивачи плачевме пред огромните неправди кон нашиот клуб, а сега плачете малку и вие… КАРМАТА Е ЧУДО!“, порача голманот на „црвено – црните“.

ИЗВОР: СПОРТ1.МК