вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Седма победа во низа за Манчестер Сити

Седма победа во низа за Манчестер Сити

Продолжува победничката серија на лидерот во Премиер лигата, тимот на Манчестер Сити кој синоќа ги освои трите бода на гостувањето кај Вотфорд.

По оваа победа „граѓаните“ имаат „плус 5“ во однос на Ливерпул кој денеска треба да го одигра својот дуел од 15.коло.

Резултати на досега завршените средби:
Бурнемаут – Хедрсфилд 2:1
Брајтон – Кристал Палас 3:1
Вест Хем – Кардиф 3:1
Вотфорд – Манчестер Сити 1:2.

Двојки за денес:
Барнли – Ливерпул
Евертон – Њукасл
Фулам – Лестер
Вулвс – Челзи
Манчестер Јунајтед – Арсенал
Тотенхем – Саутемптон.

Табела: Манчестер Сити 41 бод, Ливерпул 36, Челзи 31, Арсенал 30, Тотенхем 30,…

Коронавирус