понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Себалос: Секој фудбалер на светот сака да игра за Реал, ова е совршен клуб за да се успее

Себалос: Секој фудбалер на светот сака да игра за Реал, ова е совршен клуб за да се успее

Играчот од средниот ред на Арсенал, Дани Себалос, чии права му припаѓаат на Реал Мадрид, го сподели своето мислење за неговата иднина во шпанскиот клуб.

– Јас сум играч на Реал Мадрид. Секој фудбалер на светот сака да игра за Реал Мадрид. Мојот договор со клубот истекува за три години, и ова е совршен тим да се успее. Најдобрите изданија на Себалос допрва доаѓаат. Се чувствувам како дел од тимот, ја осознавам мојата важноствашата важност, да се биде лидер е она што навистина ми се допаѓа, изјави 23-годишниот фудбалер во интервју за „ТВЕ“.

Себалос од 2107 година е играч на Реал, во 2019 отиде на позајмица во Арсенал, а има настапувано и за Бетис.

Коронавирус