понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 49
home Фудбал

Се знае замената за Солкјер доколку тој добие отказ

Се знае замената за Солкјер доколку тој добие отказ

Во англиската јавност веќе на големо се пишува за можен отказ на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед.

Дејли Стар“ денес пренесува дека во Манчестер Јунајтед веќе избрале човек кој би можел да го налседи, во прашање е Антонио Конте. Конте е еден од најдобрите слободни тренери во светот и е познат како човек кој знае да воведе ред и дисцпилина.

Италијанецот во Премиер лигата веќе работеше во Челзи со кој стигна до титулата и го освои ФА Купот, па не би имал проблем со адатпатцијата на англискиот фудбал.

Коронавирус