сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Се збогува со својот брат и го објави местото каде се урна авионот: Фотографијата на сестрата на Сала ќе ви ја заледи крвта (ФОТО)

Се збогува со својот брат и го објави местото каде се урна авионот: Фотографијата на сестрата на Сала ќе ви ја заледи крвта (ФОТО)

Светот е во шок откако се дозна вистината за исчезнатиот авион во кој внатре беше фудбалерот Емилијано Сала кој требаше да замине во новиот клуб во Кардиф.

Семејството по одлуката на полицијата да ја прекине потрагата по само три дена од исчезнувањето на авионот ја зема работата во свои раце и изнајми приватни истражувачи.

Истражувачите уште првиот ден открија остатоци од авионот длабоко во морето и со тоа потврдија дека фудбалерот и пилотот се загинати.

По сознанието дека Сала е мртов неговата сестра Ромина Сала преку нејзиниот Инстаграм профил се збогува со нејзиниот брат.

-Почивај во мир, летај високо, мислите на целото семејство се со тебе. Кардиф никогаш нема да те заборави, е само дел од нејзиниот напис.

 

View this post on Instagram

 

je t’aime pour toujours.

A post shared by Romina Sala (@salaromina) on

Коронавирус