петок, 9. декември 2022. Вести денес: 115
home Фудбал

СЕ ТРГНУВА ЗА ЕДЕН ЧАС: Организиран пречек на македонските фудбалери на скопскиот аеродром

СЕ ТРГНУВА ЗА ЕДЕН ЧАС: Организиран пречек на македонските фудбалери на скопскиот аеродром

Авионот со македонската фудбалска репрезентација денеска околу 13:30 часот треба да слета на скопскиот аеродром.

Фудбалерите иако го завршија настапот на Европското првенство заслужуваат да бидат пречекани.

По тој повод се организира достоинствен пречек со цел фановите да ги дочекаат како што доликува своите љубимци кои со игрите, и покрај трите порази, сепак не разочараа.

Организираниот автобуски превоз до скопскиот аеродром тргнува во 12:30 часот пред Агенцијата за млади и спорт.

Qatar 2022