понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 18
home Фудбал

Се сруши покривот на стадионот на АЗ Алкмар

Се сруши покривот на стадионот на АЗ Алкмар

На стадионот на холандскиот фудбалски прволигаш АЗ Алкмар се сруши дел од покривот. Соодветната фотографија од стадионот ја сподели на Твитер новинарот Брајан Вијкер.

Паднатиот дел од покривот уништи дел од трибините. За среќа немаше гледачи на трибината.

Следната домашна средба на неговиот стадион АЗ треба да ја има во рамките на вториот натпревар од третото квалификациско коло од Лигата на Европа на 15 август со Марјупол. Првиот натпревар во Одеса заврши со резултат 0:0.