петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Фудбал

СЕ ПРЕСМЕТАА НАВИВАЧИТЕ НА ЛЕСТЕР И НАПОЛИ: Летаа боксови и клоци, а заигра и пендракот (ВИДЕО)

СЕ ПРЕСМЕТАА НАВИВАЧИТЕ НА ЛЕСТЕР И НАПОЛИ: Летаа боксови и клоци, а заигра и пендракот (ВИДЕО)

Лестер и Наполи одиграа нерешено со резултат од 2:2 во рамките на групата Ц од Лига Европа, а ја одбележаа навивачките нереди кои се случија пред и за време на натпреварот.

Еден инцидент се случи најпрво пред почетокот на мечот на улица, а потоа и на трибините, кога дел од навивачите си разменија удари со тупаници и клоци, а интерменираше и полицијата.

Во продолжение можете да погледнете како тоа изгледаше:

Локални избори 2021