четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 211
home Фудбал

Се појави снимка од тепачката во просториите на Фудбалската федерација на Република Српска (ВИДЕО)

Се појави снимка од тепачката во просториите на Фудбалската федерација на Република Српска (ВИДЕО)

Пред неколку дена се случи инцидент во просториите на Фудбалската федерација на Република Српска (ФСРС), поради што мораше да реагира и полицијата.

Имено, пред неколку дена во просториите на ФСРС се случи тепачка кога членот на Собранието на Регионалната фудбалска федерација на Бања Лука и претседателот на ФК БСК, Новак Дамјановиќ, физички го нападнаа генералниот секретар на ФСРС, Горан Чејиќ.

Дамјановиќ прво вербално му се закани, а потоа физички го нападна Чејиќ. Полицијата на крајот го уапси Дамјановиќ, што подоцна беше потврдено од Одделот за полиција во Бања Лука, пишуваат босанските медиуми.

Локални избори 2021