понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 89
home Фудбал

Се огласи заразениот фудбалер на Јувентус – фановите со илјадници солзи под неговата фотографија откако го откри ова!

Се огласи заразениот фудбалер на Јувентус – фановите со илјадници солзи под неговата фотографија откако го откри ова!

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е првиот познат фудбалер кој е заразен со коронавирус.

Гигантот од Торино синоќа потврди дека Ругани е заразен со вирусот, а оваа вест ги шокираше фудбалските фанови ширум светот.

За среќа, Ругани се чувствува добро објави на социјалните мрежи и ги замоли сите да бидат внимателни.

„Да, јас имам коронавирус, но не се грижете. Добро сум. Ве повикувам да ги следите правилата, бидејќи вирусот не прави никаква разлика. Направете го тоа за себе, за вашите најблиски и за сите околу нас”, напиша Даниеле Ругани.

Се надеваме, фудбалерот на Јувентус ќе може што поскоро да се опорави и да се врати уште посилен на теренот, се само дел од коментарите, додека пак други фанови постираа солзи радосници до фудбалерот на неговиот пост на Инстаграм.

Тој има седум настапи за Бјанконерите оваа сезона и е член на клубот од 2012 година кога пристигна од Емполи.

Коронавирус