среда, 22. септември 2021. Вести денес: 149
home Фудбал

Се огласи Симеоне за можното враќање на Гризман во Атлетико

Се огласи Симеоне за можното враќање на Гризман во Атлетико

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне јасно стави до знаење каков е неговиот став по шпекулациите за можно враќање на напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман во мадридскиот клуб.

– Се надевам дека Антоан ќе постигне голем успех во Барселона, изјави Симеоне.

Гризман играше за Атлетико од јули 2014 година до јули 2019 година. Напаѓачот се пресели од мадридскиот клуб во Барселона летото 2019 година. Во сезоната 2020/21, 30-годишниот Французин одигра 51 натпревар за Каталонците, постигна 20 голови и 13 асистенции.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 60 милиони евра.

На 16 јули беше објавено дека напаѓачот е близу до враќање во Атлетико.

Коронавирус