понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Фудбал

Се огласи менаџерот на Роналдо

Се огласи менаџерот на Роналдо

Менаџерот на фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо истакнал дека играчот ќе биде „вечно благодарен“ на клубот, дури и ако го напушти истиот ова лето.

Светските медиуми вчера наголемо пишуваа дека Роналдо прифатил да премине во Јувентус, а сега на ред се управите на двата клуба да се договорат околу трансферот.

-Ако Роналдо премине во Јувентус, тоа ќе биде само нова фаза и нов предизивик во неговата блескава кариера, изјавил менаџерот на фудбалерот, Хорхе Мендез за португалски „Рекорд“.

Коронавирус