петок, 29. септември 2023. Вести денес: 96
home Фудбал

Се огласи и Ибрахимовиќ и со еден коментар ги загрижи фановите на Милан

Се огласи и Ибрахимовиќ и со еден коментар ги загрижи фановите на Милан

Кратко откако свое видување на ситуацијата околу Златан Ибрахимовиќ даде претседателот на Лос Анџелес Галакси, Крис Клајн, со свој коментар во јавноста се јави и шведскиот напаѓач.

Иако се поврзува со трансфер во Милан, Ибрахимовиќ во интервју за клупскиот сајт на Галакси истакна дека негов приоритет е останување во Лос Анџелес, но потврди дека за него има интерес од неколку европски клубови.

– Клубот ги знае моите желби и моите барања. Сега останува на нив што ќе одлучат, но тие се многу позитивни. Беа одлични со мене, многу ни помагаа мене и на моето семејство со се што ни требаше. Имам одлични односи со секој овде и можам да кажам дека не сум загрижен.

– Не е тајна, има интерес од клубови од Европа, но мој апсолутен приоритет е Галакси. Јас сум тука и многу сум среќен – коментираше Ибрахимовиќ.