вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 45
home Фудбал

Се извади од памет: Славниот Коста со непријатно изненадување до својот брат (ВИДЕО)

Се извади од памет: Славниот Коста со непријатно изненадување до својот брат (ВИДЕО)

Диего Коста е познат по својот тврд карактер, кој го покажува на теренот, но со последниот потег се надмина себеси.

Коста на својот брат му стави неколку петарди во тенџере на креветот, каде што спиеше и ептен го исплаши.

Братот на напаѓачот на Атлетико Мадрид скокна од кревет и беше збунет што се случува, а Диего „прсна“ од смеење.

Коронавирус