петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 168
home Фудбал

Се е во ред со Бензема, ќе настапи на ЕУРО 2020

Се е во ред со Бензема, ќе настапи на ЕУРО 2020

Фудбалерот на Реал Мадрид Карим Бензема едвај дочека повторно да настапи за фудбалската репрезентацијата на Франција по шест години одсуство, но на мечот  против Бугарија во 39 минути го повреди бутниот мускул и излезе од игра.

Цела Франција стравуваше околу состојбата на напаѓачот и дали тој е посериозно повреден, но од репрезнентативниот камп пристигна за француската јавност одлична вест.

Тој по ударот не добил никакви сериозни последици и последниот тренинг со неговите соиграчи го одработил без поголеми проблеми.

Коронавирус