среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 35
home Фудбал

СЕ` Е РАСПРОДАДЕНО: Нема веќе билети за финалето на СП 2018

СЕ` Е РАСПРОДАДЕНО: Нема веќе билети за финалето на СП 2018

Нема веќе билети за финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, објави ФИФА на својата веб-страница.

Во решавачкиот натпревар на турнирот, кој ќе се игра во Москва на стадионот „Лужники“ во Москва ќе се сретнат Франција и Хрватска.

Последната можност да се дојде билет навивачите имаа пред три часа кога се уште беа достапни билети од прва, втора и трета категорија.

Почетокот на финалето е закажан за 17 часот.

Коронавирус