понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 27
home Фудбал

Се е јасно: Откриено зошто Кариус лошо бранеше во финалето од ЛШ

Деталните прегледи кои голманот на Ливерпул ги направил во Америка, констатирале дека за време на финалето од Лигата на шампионите, Кариус доживеал потрес на мозокот по дуелот со Серхио Рамос.
Се е јасно: Откриено зошто Кариус лошо бранеше во финалето од ЛШ

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус и натаму е тема за која се зборува во светот на фудбалот. Причината е неговиот настап во финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид.

Коронавирус