сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Саутгејт: Германија, одлична шанса да се испише историја

Саутгејт: Германија, одлична шанса да се испише историја

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт проговори за очекувањата од дуелот со Германија во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2020.

– Натпреварот со Германија е одлична можност да се напише историја и да им се даде на луѓето спомени од мечевите меѓу Британците и Германците, што ќе биде нешто поразлично од она за што слушаа последните денови, ја пренесува Би-Би-Си изјавата на Саутгејт.

Средбата е закажана за утре, 29 јуни, на „Вембли“ во Лондон со почеток во 18 часот.

Коронавирус