понеделник, 16. мај 2022. Вести денес: 3
home Фудбал

Саутемптон го изненади Манчестер Сити

Саутемптон го изненади Манчестер Сити

Избраниците на Пеп Гвардиола кикснаа во Премиерлигата по речиси три месеци и одиграа реми на гостувањето на „Сент Мерис“.

Саутемптон ја прекина серијата од 12 победи на Манчестер Сити дека актуелниот шампион ќе има мака вечерва, најави Вокер Питерс во 7. минута, дефанзивецот на асистенција на Редмон, погоди за 1-0.

„Светците“ долго време парираа, но заборавија на Лапорт во 65. минута, Французинот небранет со глава ја затресе мрежата за 1-1.

Коронавирус