недела, 26. септември 2021. Вести денес: 82
home Фудбал

Сасуоло одби 30 милиони за Локатели да оди на позајмица во Јувентус

Сасуоло одби 30 милиони за Локатели да оди на позајмица во Јувентус

Раководството на Јувентус испрати понуда до Сасуоло за играчот за врска Мануел Локатели. Понудата за закуп со обврска да биде откупен договорот за 30 милиони евра е одбиена, тврди инсајдерот Фабрицио Романо.

Преговорите ќе продолжат. Сасуоло бара 40 милиони евра, бидејќи тие знаат дека Арсенал е подготвен да ја плати оваа сума како обештетување за играчот.

Минатата сезона Локатели одигра 34 натпревари во Серија А и постигна четири гола.

Фудбалерот беше дел од италијанската репрезентација која неодамна го освои ЕВРО 2020.

Коронавирус