вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Сари се враќа во Наполи?

Сари се враќа во Наполи?

Италијанскиот фудбалски стручњак, Маурицио Сари може да се врати во Наполи.

Според „Тутоспорт“, раководството на неаполитанскиот клуб размислува да го врати 62-годишниот Италијанец откако го напушти клубот летото 2018 година.

Се известува дека сегашниот тренер на Наполи, Џенаро Гатузо нема да добие отказ до крајот на сезоната, а од летото 2021 година тимот може да го води Сари.

Оваа сезона, Наполи е седми во Серија А со 40 бода, 13 бода помалку од водечкиот Интер.

Коронавирус