четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 111
home Фудбал

Сари открива како се справува со стресот по натпреварите, ова не е добар совет за младите

Сари открива како се справува со стресот по натпреварите, ова не е добар совет за младите

Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари рече дека тренерската работа е многу стресна, а кај него предизвикувала желба за многу цигари, особено по натпреварите.

Тој кажа дека до пред извесен период пушел по 60 цигари дневно.

-Пушев 60 цигари дневно, што е веројатно премногу. За време на натпреварите немам посебна желба за пушење, но веднаш по нивното завршување потребен ми е овој порок. Сигурно оваа моја лоша навика влијае на моето здравје. Имав одредени проблеми со мојот грб, но сега се чувствувам многу подобро, изјави Сари.

Доскорешниот тренер на Челзи си зададе задача да го сведе на минимум користењето цигари, а ако успеа целосно да ги отфрли.

Со оглед на големиот притисок кој го носи неговата функција во италијанскиот шампион, останува да се види како Сари ќе се справи со цигарите. (МИА)

Коронавирус